Svatba se slunečnicí

Vítám Vás u nás 🙂

Doma se mi objevily slunečnice. Byla to nádhera…přinesly mi potěšení…chystala jsem svatební výzdobu.

košíčky pro družičky:

korsáže pro svědky:

kytičky pro maminky:

pro ženicha na auto:

na klopu:

na gratulace:

pro nevěstu:

a do kostela:

Novomanželé v tuto chvíli vyšli na společnou cestu životem. Otec Jan při promluvě manželství připodobnil k hoře…představte si vysokou horu… vy máte všechno potřebné, abyste se dostali na vrchol… může přijít okamžik,kdy v  jednu chvíli má více síly jeden, pomáhá tomu druhému, jindy druhý, vystřídáte se a tak se dostanete na vrchol a budete šťastní.Teď dostáváte vybavení karabiny, lano, …cílem hory- vašeho života je nebe. To je cíl vaší cesty. Ať vám Bůh pomáhá. Cesta bude tvrdá, ale tím,kdo posiluje,kdo sjednotí, je Bůh. K tomu vám budou pomáhat svátosti…dary Ducha svatého a modlitba. Společná. Modlete se denně.Proste a ten Zlý nebude mít šanci 😉

Ať Vám Hospodin žehná, po všechny dny vašeho života.


A stejná paralela zní z úst  papeže Františka snoubencům, kteří vyjádřili možné obavy ze slibu “navždy”:

Jak tedy léčit tento strach z „navždy“? Léčí se den za dnem tak, že Pánu Ježíši svěřujeme život, který se stává každodenní duchovní poutí, složenou z jednotlivých kroků či malých kroků a krůčků společného růstu, úsilí stávat se ženami a muži dozrálými ve víře. Protože toto „navždy“, drazí snoubenci, není pouze otázka trvání!

Manželství není povedené pouze tím, že vydrží. Důležitá je jeho kvalita. Úkolem křesťanských manželů je být spolu a umět se milovat navždy. Vybavuje se mi zázrak rozmnožení chlebů. Také pro vás může Pán rozmnožovat vaši lásku a každý den vám ji dávat čerstvou a dobrou. Má jí nekonečné zásoby! On vám dává lásku, která je základem vašeho spojení a každý den ji obnovuje a posiluje. A činí ji ještě větší, když se rodina rozrůstá o děti. Na této cestě je důležitá a nezbytná modlitba. Vždycky. Pro ni, pro něho a pro oba společně. Proste Ježíše, aby rozmnožoval vaši lásku.

Umět se milovat navždy… ach, Pane, rozmnožuj naši lásku…

Přeji Vám hezký nedělní podvečer k načerpání sil do nového týdne a těším se příště Kejt

4 odpovědi na “Svatba se slunečnicí”

  1. Jééé, už dva roky? Taky jsem dnes na ně narazila, hledala jsem hortenzie 😉

  2. I po dvou letech musím konstatovat…. to se Ti vážně moc povedlo. Škoda, že svatební kytice nešla zamrazit, abych si ji občas mohla vytáhnout a pokochat se. 🙂

  3. To je náádhera, slunečnice miluju. Jak to vidím, klidně bych se vdávala:-)

  4. Kejt, to je nádhera! Slunečnice jsou mé oblíbené letní květiny, mají v sobě slunce a taky takovou nespoutanost, tolik odlišnou od ušlechtilých květin, svobodu a volnost a když se s nimi spojí, je to dokonalá krása… Jsi šikulka. Díky za krásné fotky. Šárka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *