Otec Pio

Vítám Vás u nás 🙂

Dnes bych se chtěla vrátit k pouti do Medžu. Vyjeli jsme v neděli a hned za Olomoucem nám otec Šebestián říká: “To neví ani Kučerkovi, ale nemáme nocleh. Včera jsme si volali s Monikou a nocleh, který jsme měli objednaný není. Prostě není”… A tak Monika začala obcházet penziony v Medžu, obešla čtyři a v tom čtvrtém jí řekli, že by možná, snad, že popřemýšlí… Byl to dům otce Pia.

V tu chvíli se mi vybavilo, jak jsem v dubnu, kdy jsme ze svatořečení jeli k o.Piovi, procházela “jeho” klášterem, na každém kroku viděla “jeho” věci, jak jsem viděla, že tam lidé nechávají své fotky, házejí mince, dávají psaní. U jedné sochy mě napadlo, hoď tam fotku z Medžu, jak jsme byli poprvé v r. 2012. Moc se mi ńechtělo se té fotky zříct. Říkala jsem si: Kejt, na čem to zas lpíš!? A tak jsem ji tam hodila a Medžu svěřila otci Piovi. “Jen tak…”

A za čtyři měsíce skoro na den přesně mi otec Pio dal odpověď. Bydleli jsme v JEHO domě! A bylo tam krásně. 🙂

večer v hale

ráno při snídani

MM

na dvoře

my všichni

A pak… z průčelí domu se na nás usmíval otec Pio z obrázku, který mi léta visí doma na ledničce 🙂

když uvidíš, že se tvoje záležitosti komplikují, řekni se zavřenýma očima: ,,Ježíši, postarej se o to Ty!” A úplně se odvrať od svého Já,protože tvoje rozumování ti to jen komplikuje. Takto postupuj ve všech svých těžkostech. Počínejte si tak všichni  a uvidíte velké, ustavičné i tiché zázraky. Zázraky,které navenek nebudou ničím senzační, ale pro vás budou velké, a kromě toho budou posilovat vaši důvěru a lásku ke mně. Já, váš Bůh, se postarám. Ujišťuji vás!

(z novény Odevzdanosti)

Tak, tak od nás . Mějte se hezky a těším se příště Kejt

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *