V Kazachstánu

Vítám Vás u nás 🙂

Čím začít? Měli jsme možnost jet na návštěvu ke knězi, který je v Kazachstánu na misiích. Naše putování začalo už dávno před tím, než přišel den a my sedli u nás ve vlaku a jeli do Prahy na letiště. Bylo to setkáním u nás doma v kuchyni, kdy jsme zůstali překvapeni neočekávanou zprávou, že náš známý kněz tam odešel na misie. Zůstal v našich modlitbách a nakonec slovo dalo slovo, přišlo pozvání a my se vydali na cestu. Na letišti v Praze, na Ruzyni, hned první let do Waršavy byl zpožděn a nám uletělo navazující letadlo. Odevzdanost v praxi. To víte, že jsem měla tendence všechno urychlovat a zjišťovat jaké jsou možnosti, rozdíly mezi mužem a ženou v praxi, ale bylo to nádherné.

Zpožděný let nám nahradili oklikou přes Moskvu. Tam jsem okouzleně koukala na cvrkot přistávajících a odlétajících letadel. Tam to teda bylo jak na běžícím pásu.

A pak už nás čekala Astana. Moderní novověké hlavní město.  Proč novověké? Protože před dvaceti lety se prezident Kazachstánu rozhodl hlavní město ze stávající Almaty přenést do nově vznikající Astany. Vloni zde probíhala mezinárodní výstava EXPO 2017.

 

Setkání s moderním městem skončilo. Co všechno se ukrývá za jeho budováním, zůstává skryté.

Vydali jsme se dál.

Mějte se hezky a těším se příště Kejt

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *