Tento týden

Vítám Vás u nás 🙂

 

Málokterý měsíc je mi tak blízký jako měsíc říjen.

Líbí se mi přicházejícím podzimem:

takhle maloval první mrazík

 

a pak taky svatými, které si připomínáme. Zrovna dnes má svátek svatá Terezka.

Když jsme byli v Kazachstánu, přemýšlela jsem, co si dovést na památku. Ale nic nepřicházelo. Nic. Pak jsem na místě, kde je postaven kříž obětem represí našla kámen ve tvaru ptáčka. Ten se mi líbil.

Úplně poslední den po ranní mši svaté jsem se v kostele  otočila a šla se podívat k nástěnkám. Tam na mě vykoukla nejenom  výše uvedená pohlednice sv. Terezky. A bylo to. Pro mě poklad.

 

A teď úplně odbočím. O Terezce toho víte hodně. Je známá a její deníky, vydané po její smrti způsobily ve světě poprask. Terezka  měla rodiče, kteří byli svatořečeni a ti jsou asi každému manželskému páru inspirací.  Pak měla sestry. A o jedné z nich se začíná vědět stále víc. Já o ní četla poprvé tady:

http://bosekarmelitky.cz/sv-ludvik-a-zelie-martinovi/marie-leonie-martinova/

Leonie Martinová

A hleděla jsem. Moc se mi líbila. A dnes na sv. Hostýně jsem náhodou… zamířila k obchůdku, protože jsem potřebovala něco pro jednoho človíčka a tam  na mě vykoukla kniha o ní (!) :

A už bych o ní psala a psala, ale zatím nebudu 😉 .  Jen děkuji za dnešní den, milé KUK z nebe a Vám přeji hezký den a celý sváteční týden se všemi svatými, co nás povzbuzují na cestě za Ním 😉

… To, co dáváš Pánu, ti připadá tak nicotné.

Ale on z toho má radost !

Těším se příště Kejt

p.s. a ještě jsem si vzpomenula, že jsme se  v Ozjornojem setkali  přímo i se sv. Terezkou. Já takto poprvé:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *