4.neděle adventní

Vítám  Vás u nás 🙂

Je pozdní večer…mám před sebou náš adventní věnec  věnec a v uších slova papeže Františka, která pronesl ve středu na generální audienci. Byla o rodině 🙂 Povzbudila mě  🙂 Měla jsem z nich takovou radost. Hned jsem si vzpomněla na všechny maminky, jak jsme spolu mluvily nebo si psaly na začátku adventu, jak správně prožít adventní čas, aby nám neproklouzl mezi prsty 😉 A papež František mimo jiné řekl:

Ježíš se narodil v rodině. Mohl přijít okázale jako válečník či panovník. Ne, přišel do rodiny jako dítě. Je důležité nazírat v jesličkách tuto překrásnou scénu…

Ježíšovou cestou byla ona rodina. „Jeho matka to všechno uchovávala ve svém srdci. Ježíš pak prospíval moudrostí, věkem a oblibou u Boha i u lidí“ (Lk 2,51-52). Není řeč o zázracích či uzdraveních, kázáních – žádné tehdy nepronesl, nemluví se o zástupech, které by za ním proudily. Zdá se, že v Nazaretu všechno probíhalo „normálně“ podle zvyklostí zbožné a činorodé izraelské rodiny. Pracovalo se, maminka vařila, pečovala o všechny domácí věci, žehlila košile… to co každá maminka. Tatínek, tesař pracoval a učil pracovat syna. Třicet let. Někdo možná řekne: „Ale to je plýtvání, otče!“ Boží cesty jsou tajemné. Důležitá tam ale byla rodina! A to nebylo plýtvání! Byli to velcí světci: Maria, nejsvětější žena, neposkvrněná, Josef, spravedlivý muž. Rodina.

A přichází zachránit svět. A to je velké poslání rodiny: dělat místo Ježíšovi, který přichází, přijímat Ježíše do rodiny v dětech, v manželovi, v manželce, v prarodičích… Ježíš je tam. Přijímat, aby se v rodině duchovně rostlo. Kéž nás Pán obdaří touto milostí v těchto posledních dnech, které předcházejí Vánocům…

http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=21233

DSCF3177DSCF3179

DSCF3180

Tak nám všem přeji až půjdem do finále veškerého chystání v našich domovech, aby nám nechybělo místo v srdcích pro toho nejdůležitějšího…pro toho,který dává smysl tomu všemu… a pro toho, který nás má rád a strašně nám fandí… fandí naší lásce, naším touhám po kráse a harmonii a dává nám k tomu všemu sílu.

Mějte se hezky a přeji krásné poslední adventní dny.

Těším se příště Kejt

3 odpovědi na “4.neděle adventní”

  1. Kejt… tohle máš moc hezky napsané. Pravdivě. Námět na přemýšlení. Díky. Pavel

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *