Zastavit

Vítám Vás u nás 🙂

Stojíme v prvních dnech nového roku a mnozí se ptají, jaký bude, možná se snažíme dát si i nějaké předsevzetí,nevím. Předsevzetí voní snahou…a je krásné. A potřebné…

Dnes ráno, když jsem seděla se zprávami z Sept-Fons a Nového Dvora v ruce, cvrnkla mi do srdce jedna věta: Těžkosti přesto nikdy nechyběly a nebudou chybět ani v budoucnu. Když přijmeme, že mnišský život se podobá zápasu, jsme v jádru svého povolání…

Líbilo se mi to moc. Nejenom mnišský život se podobá zápasu…I v našich rodinách, v mé rodině  není o těžkosti nouze.Nezlobte se, že se zase obrátím k papeži Františkovi. Na Nový rok (http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=19331 ) mimo jiné, řekl :

Začíná se doma a potom se jde dál k veškerému lidstvu. Musíme však začít doma. Duch svatý ať zapůsobí v srdci, odstraní uzavřenost a tvrdost a umožní, abychom se obměkčili před slabostí Dítěte Ježíše.

A mi se to líbí…začíná se doma 🙂 …náhodou jsem dnes ráno klikla i na slova, která řekl už dříve: Před několika týdny jsem na tomto náměstí řekl, že rodina, aby mohla prospívat, musí nutně užívat tři slova. Chci je zopakovat. Tři slova: dovol, děkuji a promiň. To jsou tři klíčová slova! Žádejme o dovolení, abychom v rodině nepůsobili potíže: „Smím udělat toto? Nebude ti to vadit?“ Děkujme, děkujme z lásky! Řekni, kolikrát denně děkuješ svojí manželce a svému manželovi? Kolik dní projde bez poděkování, bez vyslovení slůvka díků? A poslední je omluva. Všichni chybujeme a někdy se v rodině a v manželství někdo urazí a někdy – jak se říká – létají talíře! Říkají se silná slova. Poslyšte však tuto radu: nikdy neskončete den, aniž byste se smířili. Pokoj se v rodině denně obnovuje! Nevymlouvat se a říci: promiňte mi; a začíná se znovu. Dovol, děkuji, promiň. Řekneme to společně? (zvolání: Ano). Dovol, díky, promiň! Užívejme tato tři slova v rodině. Odpouštějme každý den! (http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=19027 )


A on se k nim – k těm třem slovíčkům přece vrátil i v promluvě 25.12. ! ( viz. příspěvek https://www.klokocuvek.cz/vcerejsi-svatek-sv-rodiny/ )

Zastavit 🙂 Zastavme se doma 🙂 Nepřestávejme začínat znova 🙂

Před chvílí skončilo dnešní papežovo polední pozdravení světu. Papež nás vybídl, abychom pospíšili obdržet milost…, abychom se obrátili k Pánu…také řekl, že Ho vlastní nepřijali, někdy i my zůstáváme v uzavřenosti svých představ, chyb… Pak pozdravil poutníky, mával na ně…lidé se usmívali…poděkoval za přání,která obdržel k vánocům, poděkoval dětem, které mu namalovaly obrázky, říkal, že jsou krásné…děti umí malovat…Všichni se cítili přijati…Dlouho jsem přemýšlela,jestli se můžu i já  připojit k tomu, že vím, že jsou papežova slova upřímná. Poslali jsme mu přání k jmeninám. A předevčírem přišlo překvapení :

Nebojme se zastavit a začínat znovu 🙂

S Boží pomocí překonáme všechno 🙂

Mějte se hezky a těším se příště Kejt

2 odpovědi na “Zastavit”

  1. Děkuji za zastavení se….jak u tebe pro milá slůvka…zrovna čtu o trapistech, jsi mou inspirací…..tak tak u sebe od sebe u nejbližších a pak se vše posouvá a rozsévá dál a dál…

    A mnoho díků za zastavení se u mě….děkuji za slova chvály….

    s milým pozdravením a požehnáním….pherenis

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *