Zase život

Vítám Vás u nás 🙂

Kde se vzalo, tu se vzalo, zase se u nás objevilo nečekané chvění života. Babí očko.

Bylo to moc milé. 🙂

Jinak uplynulý týden byl velmi živý. Ale když mi zbyla chvilička, nakoukla jsem do knížky. Tentokrát to byly úryvky z poznámek tatínka  o. Jeronýma. Když jsem si přečetla následující úryvek, udivilo mě, že jsem si ho nikdy dřív nevšimla. Ale zůstal mi v hlavě. Ach jo, ta moudrost rodičů…

“…Jean (o.Jeroným, byly mu 2 roky) je hrozný taškář. Bere své sestře hračky, rozhazuje jí věci a pohrdá jejím smyslem pro pořádek. Ona se od něj naopak snaží získat vše mírností; se zvláštním, jakoby ochranným zabarvením hlasu na něj volá ‘maličký’ – a ‘maličký’ ustoupí. Vždyť tolik obdivuje svou sestru , která už zná spoustu věcí… a chce se líbit. Krášlí se mašličkami, šátkem nebo květinami a Jean, když ji chce pozlobit, říká: ‘ošklivá’. Ona se pak celá nazlobená utíká zeptat maminky, jestli je to pravda. Na tohle musíme dohlédnout, aby se dnešní spontánní jednání, nestalo zítra vadou. “

Vypravili jsme dcerku do světa, teda, dcerka se vypravila sama…už jsme do toho nemohli zasahovat 🙂

to je naše dnešní společná fotka, na 7 měsíců poslední 🙂

A Maří včera objevila u nás v ložnici záložku, kterou věnovala tatínkovi v r. 2008. Bylo na ní napsáno, jak jinak než :

Jdu spát v pokoji…

Přeji Vám všem krásnou neděli a těším se příště Kejt

4 odpovědi na “Zase život”

  1. Moc krasna fotka, Kejt :-). Citaty zahraly na dusi. Diky Ti.

  2. Taky jsme v sobotu vypravovali jedno z deti do světa. Ale jen na týden. Na lyžák do Alp. Ale pry i tam je málo sněhu.

  3. Dobrý den, Kejt i ostatní,

    je údělem nás rodičů, že děti k nám přicházejí, nějakou dobu jdeme spolu s nimi a potom zase odcházejí. Na krátký čas, na delší dobu nebo navždy. Tak to je a my rodiče to nezměníme. Jenom můžeme doufat, že jsme je dobře vychovali a že je náš Pán bude dál vést a chránit, když už my nemůžeme.
    Děkujeme za Vaše krásné povídání i za obrázky.

    Jenda K.

  4. Kdepak se tam u vas zase objevilo Babi ocko je to krasny motylek ale v tuto rocni dobu velke prekvapeni.Mari vam zase uletela do sveta ,preji at se ji tam dari.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *