Za celé lidstvo

Vítám Vás u nás 🙂

Stále si ještě chvílema užíváme překvapení přírody, ale zároveň hodně vyhlížíme sluníčko.

DSCF0096

DSCF0064

Ale jinak bylo veselo.

DSCF0080

DSCF0082

DSCF0088

DSCF0089a je to

DSCF0038

beránci už také vzali za své…a fenykl skončil v polévce.

V Kaťákách z minulého týdne byl i rozhovor s opatem z Nového Dvora.  http://www.katyd.cz/clanky/rozhovory/nejsme-dokonali-mnisi.html

Připomněl mi otce Jeronýma. Tak jsem sáhla po Dobrých vlivech a jen tak je otevřela:

Úžinou La Manche se jedné bouřlivé noci plavil normandský baron se svými rytíři. V úzkostech se tísnili kolem stěžně, protože věděli, že v těžkém brnění, kterého se na lodi zmítané vlnami nemohli zbavit, všichni utonou.

V určitém okamžiku jeden z rytířů vykřikl: “Právě odbila první hodina po půlnoci.” Jejich velitel ihned zvolal: “Stateční rytíři, žádné nebezpečí nám už nehrozí. Naši bratři, mniši v Citeaux, právě vstali a zpívají matutinum.”(noční modlitby)

Už od noviciátu mám tento příběh rád. Nejen proto, že vypráví o lodi, vlnách a rytířích, ale také proto, že vystihuje smysl našeho povolání. Kolikrát jsem měl během noční modlitby před očima vlnami zmítanou bárku, kolem jejíhož stěžně se v úzkostech tísní celé lidstvo – a to je pokaždé vysvobozeno ze záhuby skrze modlitbu, kterou jsme jako mniši od církve požádáni.

Když jsem ji otevřela na tomto úryvku, byla jsem překvapena. Ale zároveň nesmírně povzbuzená, protože vím, jak jsem pár dní před tím prosila o modlitbu mé známé. Cítila jsem úlevu, že mohu své potřeby, problémy svěřit někomu do rukou a ten někdo za mě v tu chvíli prosí.

DĚKUJI

DSCF0020

A tak přeji celému světu hodně těchto človíčků, do jejichž dlaní můžeme svěřit své potřeby  a kteří jsou  za celé lidstvo- zmítané v úzkostech- připraveni prosit.

Mějte se hezky a těším se příště Kejt

4 odpovědi na “Za celé lidstvo”

  1. Ahojky Kejt!
    Ta druhá fotka s chumelením je bezva 🙂 Díky za sdílení. Jana

  2. ahoj Kejt, no taková přesila koledníků na tu vaši malou. Vidím, že to brala z vesela. Také jsem to četla v Katolických novinách, vždy se tam dá něco krásného vybrat. Tak hezký povelikonoční čas a hurá za sluníčkem, které nám slibují. Slávka

  3. Krásna myušlienka. Vlastne aj každá moja modlitba môže mať vplyv za záchranu niekoho, o kom ani neviem… Nemusím sa sama trápiť, za koho sa modliť a za koho už nestíham/nevládzem, ale nechať Ducha, nech sa vo mne modlí… za potreby celého sveta. Ďakujem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *