Vyslovením ANO

Vítám Vás u nás 🙂

Pomáhala jsem s jednou svatbou a před sebou měla nejenom krásné květiny, ale i Tima z knížky V ringu s Bohem. A jeho ANO…

DSCF0022

DSCF0019

 

DSCF0023

DSCF0032

V této chvíli, vyslovením tohoto ,,ano” je vše rozhodnuto, přísahám, že se vzepřu genetice, s pomocí Ducha svatého a naší lásky…

Po svatbě pokračujeme s Martinou v prozkoumávání propastí naší rozdílnosti, do níž jsme pustili sondu během zasnoubení.Já jsem spíš hoblík;Martina zas skelný papír. Máme se rádi, nevyhnutelně si však působíme bolest. Martina žije se srdcem i dveřmi dokořán. Uvítá kohokoliv, kdo příjde, zatímco já mám chorobnou potřebu soukromí. S láskou mi připravuje koláče- mám labužnické období- , a já místo poděkování prohlásím: ,,Potřebuji víc něhu než cukrlátka.” Jsem pohotový a drsný a často ji zraňuji ostrými slovy a bouřemi hněvu…

Být jiný vyžaduje přizpůsobit se druhému, poznat k němu návod, nechat se sám poznávat, dělat bez přestání ústupky. Zvykání vyžaduje hodně času, trpělivosti, citlivosti…

Víte, přála bych Vám tu knížku doma. Ptáte se …poznat k němu návod? Jaký návod?… V dnešní svátek sv. Valentýna je možná i prostor dát poznat návod…o pár stránek dřív je v knížce toto:

…Druhý den se vznáším štěstím. Zfetovaný láskou, opilý životem. Nabuzený touhou všechno splnit, a dobře splnit.

Člověk se nemění jen tak, zmáčknutím nějakého spínače v hlavě. Staré návyky se drží zuby nehty, věrné svému působišti, jako rebelující stráže, které brání dobrým předsevzetím ve vstupu do pevnosti, navzdory příkazům vládce. Život ve společenství vyžaduje, abychom ustavičně sledovali předpověď počasí ze srdcí svých bližních.

Často jsem slepý a nešikovný. Aniž bych to chtěl, zraňuji své blízké. Jak se vyhnout takovému zmatku?

Jednou montuji skříňku na nádobí podle technického návodu výrobce. Podívám se na poskládaný kus nábytku, hrdý sám na sebe, a najednou si uvědomím:

,,Jak jsem hloupý! Člověk je jako taková skříňka: má návod k použití,který je pro každý model jiný. Abychom mohli žít s někým v souladu, musíme mít odvahu požádat ho o jeho návod k použití a dát mu svůj.”

Jsem na svůj nápad hrdý a čtrnáct dnů ho zkouším žít. Jdu za všemi, se kterými se stýkám a říkám jim: ,,Jestli tě miluju špatně, řekni mi to, abych to změnil. Jestli tě miluju  správně, řekni mi to také, abych v tom pokračoval. Na za půl roku, řekni mi to hned, abych neztrácel čas!”

Mít odvahu požádat o jeho návod k použití a dát mu svůj…tomu říkám komunikace…dovedete si to představit, jak by to pak bylo krásné 🙂 ?

DSCF0014

Pěkný večer v dnešní sváteční den a těším se příště Kejt

 

2 odpovědi na “Vyslovením ANO”

  1. Můj milý..červený a bílý..výzdoba jak z Písně písní. Kejt jsi šikula.

  2. Drahá Kejt,
    Jsi na druhý straně republiky, ale tvoje prožívání a přemýšlení je mi tak blízký! Tu knížku si určitě seženu. Měj se hezky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *