Vůle

Vítám Vás u nás 🙂

Tak jsem si zase jednou užívala krásného tvoření a nezvyklé barevné kombinace květů při svatebním tvoření:

kytice pro maminku
pro svědka i svědkyni, ta je určena na ruku
svatební sál

a přestože jsou prázdniny a čas dovolených, narazila jsem v knížce na -pro mě-  povzbuzující text, který souvisí i s tím, o čem jsem psala v příspěvku Lípa.

…Povzbuzuj Pierra, naléhej na něj, nabádej ho, aby se opravdu snažil  a dobře připravil k maturitě. Ať ti předříkává, co se naučil, nepolevuj, buď náročná. Pomoz mu objevit to k čemu jsem kdysi došel v Grangeneuve, totiž že sama inteligence ještě moc neznamená – každý ji má nebo se tak alespoň domnívá. Skutečnou hodnotu má jenom vůle. Není ještě hodnotným člověkem student, kterému stačí čtvrthodinka nad knihou, aby oslnil třídu i učitele. Ale naopak mladík, který nad sešity prosedí celé hodiny, který s hlavou v dlaních stokrát začíná znovu a znovu, nepovolí, neustoupí, nenechá se odradit tím, že kromě bolestí hlavy nedosáhne žádných bezprostředních výsledků.

Takový student se naučí energetickému jednání a bez ohledu na jeho prospěch, který zpočátku nemusí odpovídat vynaloženému úsilí, se o něm dá říci:

je to opravdový muž…”

(o. Jeroným)

Tak jednak mě povzbudilo to pomoz mu objevit…a pak, i když se člověku v něčem nedaří a nemusí to být jen škola, že skutečnou hodnotu má jenom vůle… a touha… a  vytrvalost …

Mějte pěkný, požehnaný den a kéž se Vám daří ve všem, co nyní podnikáte. Těším se příště Kejt

Jedna odpověď na “Vůle”

  1. Kejt, u Tebe je spoustu krásných zážitků, příspěvků, které jsem si teď ráda prošla. Jsi úžasná aranžérka. Taky jsem se pobavila, jak synek odjíždí na tábor s vozem. Já budu taky brzy všechny naše tři vyprovázet na skautský tábor, ani nevím, co si najednou v tom klidu počnu. Přeji Ti též pěkné a požehnané dny. Slávka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *