Vánoční svátky

Vítám Vás u nás 🙂

A zdravím z prvního krásně prozářeného sluncem vánočního dne.

slunce před okamžikem, prozáří všechny kouty i ty které nemusí 🙂

Našla jsem pod stromečkem knížku.

...

Potěšila mně, jeden kněz o ní napsal:

Milost přítomného okamžiku je zachytitelná srdcem ,které nemůže žít bez spojování se s plností Tajemného. Z této knížky na Vás dýchne nejen obrovská kultura francouzského duchovního světa, ale především p ř i z v á n í  k tomu, co o. Caussadovi nejvíce leželo na srdci:

svoboda (tohoto) srdce, která se stává autentičtější postupně, a proto musí mít nejen věrného Adresáta svých vlastních hnutí, ale jednu naprosto vyhraněnou ambici- umění vyznat lásku v každém okamžiku života.

(Michal Altrichter SJ)

A já si myslím, že nejenom tyto svátky nás maminky, ale i všechny ostatní učí umění vyznat lásku v každém okamžiku života. není to krásné? Prožívat milost – krásu – možnosti – přítomného okamžiku… Už se na čtení knížky těším, zatím jsem ji vždycky otevřela jen tak a vždycky tam na mně něco milého čekalo.

Jinak je u nás ticho a klid.

i kočka odpočívá
nebo nakukuje oknem do kuchyně...
Martin okouzleně kouká na dárek,co jsem rozbalila až včera...
slovo domov se líbilo všem, Evi, díky...
adventní kalendář vystřídaly vánoční pozdravy
jeden průhled k našemu Betlému...
a jeden průhled k letošní vánoční výzdobě
...
...
...

Tak, tak od nás 🙂 Přeji nám všem krásné dny v rodinném kruhu nás nebo i našich přátel a vytrvalost na cestě k umění vyznávat lásku v každém okamžiku našeho života. Těším se příště Kejt

3 odpovědi na “Vánoční svátky”

  1. Líbí se mi, jak se kočka dívá přes okno, ale i první foto se sluncem. Miluji knihy a podobné čtu ráda. Zrovna nedávno jsem byla v Praze v Karmelitánském knihkupectví. Ráda si tam občas vyberu něco na čtení. Krásný víkend, milá Kejt.

  2. …moc pěkně napsané texty o lásce:-)máte pěknou záclonku v kuchyni,pěkné kontrasty.pa e.

  3. Kejt, krásné obrázky! U nás sluníčko už kolik dnů úplně marně vyhlížíme, pořád je tu šedivo, mlhavo a ošklivě, teploty se drží pořád kolem nuly, nebo těsně nad…až si říkám, že snad bydlíme nějak divně nebo co:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *