V novém roce

Vítám Vás u nás 🙂

DSCF1661

DSCF1662

Milí, někdy se až divím nebo spíše jsem strašně vděčna za nečekaná setkání, která mě potkávají. Nemohu tady vypisovat, co všechno se událo, jak šly “náhody”, co všechno nás potkalo, ale stejně žasnu nad tím, jaký je to obrovský dar – řekla bych až milost, když svede “náhoda”  lidi, kteří si chtějí sednout kolem stolu, vykládají si, naslouchají a obohacují se navzájem. Ach, jak to je pak nááádherné 😉

To víte, honí se mi přes den hlavou myšlenky k dnešnímu dni- Novému roku. Vzhledem k tomu, že ležím jako placka, ikdyž oproti včerejšku už mírně rozkoukávající se, zmítají se mnou různé emoce.  Což je trošku náročné, ach jo. Ale pak najednou zazvoní neznámí lidé, sednete si, povykládáte, pak otevřete svět internetu a jak to nikdy nedělám, projela jsem stránky webu aktuálně.cz.  A vykoukne na mě malý článeček, který by -podle mě- měl být na předních stránkách vytištěn  tučně – přetučně. Hlavně pro nás- pro mě. A víte proč? Protože má pravdu!

Chcete si ho přečíst také?

Rakouský kardinál muslimům nezazlívá,

že chtějí islamizaci Evropy

e4a05df53e7684888c89157b61b6_r16 9_w640_h360_gi photo 537560

Podle rakouského kardinála a českého teologa Christopha Schönborna se nedá muslimům vyčítat, že chtějí islamizaci Evropy. Vzájemná konkurence náboženství je podle něj záležitost stará stejně jako svět. Schönborn, o němž se v roce 2005 a 2013 uvažovalo jako o možném papeži, také označil za “nesmyslné” mít strach z islamizace Evropy, “pokud sami nějak nepřispíváme k tomu, aby Evropa zůstala křesťanskou”.

Vídeň – Rakouský kardinál a český rodák Christoph Schönborn nemá muslimům za zlé, pokud si přejí islamizaci Evropy. On sám by zase chtěl, aby jako kdysi převládlo křesťanství na Blízkém východě.

Ústup křesťanství v Evropě podle něj mají na svědomí hlavně samotní Evropané. Teolog a filosof Schönborn to uvedl v rozhovoru pro list Kronen Zeitung.

“Samozřejmě že si přeji, aby Štěpánský dóm zůstal živým křesťanským kostelem a místem modliteb a ne pouze turistickou atrakcí pro pět milionů turistů ročně. Ale ve Vídni již máme 200 islámských svatostánků. Že si náboženství navzájem konkurují, je staré jako svět,” odpověděl 71letý Schönborn na otázku, zda se neobává, že ze slavného vídeňského chrámu může být jednou mešita.

Mít strach z islamizace Evropy je podle rodáka ze Skalky na Litoměřicku “nesmyslné, pokud sami nějak nepřispíváme k tomu, aby Evropa zůstala křesťanskou”.

“Když se v Nizozemsku prodává jeden kostel za druhým, když jsou pro nás supermarkety důležitější než evropské křesťanské kořeny, neměli bychom se divit, že se křesťanství z Evropy vytrácí. Ale to není vina muslimů,” uvedl vídeňský arcibisku, o němž se spekulovalo jako o možném papeži v roce 2005, kdy byl nakonec do čela římskokatolické církve zvolen Benedikt XVI, i v roce 2013, kdy byl jako Benediktův nástupce vybrán František.

“Neměli bychom obviňovat muslimy, že chtějí Evropu islamizovat. Musíme vinit sebe, že neděláme dost pro udržení křesťanství v Evropě,” dodal s poukazem na větší návštěvnost mešit než kostelů.

autor: ČTK

článek najdete zde:

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/rakousky-kardinal-muslimum-nevycita-ze-chteji-islamizaci-evr/r~2d79df24d03311e6a8cb002590604f2e/

Musíme vinit sebe, že neděláme dost pro udržení křesťanství v Evropě… ta paní, co tu u nás byla, nakonec řekla, chybí nám vůdce, který by dokázal lidi nadchnout, zapálit, ukázat cestu… sama netoužím po ničem víc než po tomto. Ikdyž vím, že ho máme -Spasitele- pro nás narozeného, ale nějak možná naší vinou vytraceného…nečitelného… “Neměli bychom obviňovat muslimy, že chtějí Evropu islamizovat. Musíme vinit sebe, že neděláme dost pro udržení křesťanství v Evropě,”

Pravdivá slova.

Anebo ještě jinak:

Není důležité, co dělám. Ale co v nás a skrze nás dělá Bůh. Respektive, co Mu dovolíme, aby v nás a skrze nás dělal…a jestli vůbec Mu to dovolíme.

Do Nového roku 2017 nám všem přeji dost odvahy nechat Boha skrze nás dělat něco pro udržení křesťanství v Evropě.

Mějte se hezky a těším se příště Kejt

 

Jedna odpověď na “V novém roce”

  1. Nejdrive ti preji vse jen to nejlepsi v letosnim roce a hlavne hodne zdravi.Velice zajimavy a pravdivy clanek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *