Uvedení Páně do chrámu

Vítám Vás u nás 🙂

Dlouho jsem zde nebyla. Ale když stihnu, nakukuji k Vám a vidím, jak to u Vás žije i že jste se radovali ze sněhové nadílky. Skromné, ale přece jen  nadílky.

Dnes slavíme hezký svátek. Hromnice- Uvedení Páně do chrámu. Světíme  i svíčky, které nám přinášejí světlo a také se jim říká hromničky, u kterých se pak, v době bouřky, můžeme  modlit, aby bouře nenadělala velké škody. Ale já ho mám ráda hlavně kvůli tomu setkání Simeona, Anny a sv. Rodiny. Vždycky mě na tom fascinovalo, jak mohli ti dva staří lidé srdcem poznat, že přišel Pán. Vím, vím, že byli prodchnuti Duchem svatým, ale přesto…A pak ta jejich vyjádřená radost 😉 držet v rukou takový poklad  😉 a vědět, že přišel On…

DSCF1349

okno v kostele

DSCF1351

a na protější stěně

DSCF1352

 

 

 

Tak kdybyste si chtěli s dětmi onem svátek přiblížit, u Sonji se můžete podívat zde:

http://vad-art.blogspot.cz/p/blog-page.html

najít si dnešní svátek a zbytek je na Vás 😉

Přeji Vám hezké prožití svátečního dne, vzít Poklad do rukou a mějte se s Ním hezky.

Těším se příště Kejt

2 odpovědi na “Uvedení Páně do chrámu”

  1. Mockrat dekuji za pripomenuti, mame tez posveceno……. opet pro me zacina obdobi ticha. A pri kolovratku je to jeste intenzivnejsi. Dekuji za hezky komentar u me, vis ony ty zeny vic ctily Ducha pri zpracovani materialu na odev. Vidim to u sebe, je to radost i kdyz dilo trva dlouho. Jim tenkrat stacily dve kosile utkane, jedna svatecni a jedna na bezne noseni :-D….. s troskou nadsazky ;-), zily takovy zivot a byly za nej rady.
    S milym pozdravenim a pozehnanim…… pherenis

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *