Ty jsi blízko. Ty jsi Král.

Vítám Vás u nás 🙂
I u nás se krajina kolem nás proměnila v pohádku.

Moc se mi líbilo, jak se dětem rozšířily oči, proniklo je očekávání a nadšení. je to moc krásné.

Tento týden končí Církevní rok. Náhodou jsem otevřela vzpomínky na Medžugorji na stránce z křížové cesty. Když jsem si ten úryvek přečetla, uvědomila jsem si blížící se svátek Krista Krále a moc se mi to líbilo. Tak Vám ho posílám.

Možná se vám někdy stalo, že když je člověku nejhůře, když je ta situace nejtěžší, že je pomoc Boží nejbližší.

Právě v těch situacích, kdy je to nejhorší, kdy máme pocit, že už to neuneseme, že už je toho moc, že to nemá řešení, právě tam dochází k nějaké PROMĚNĚ, POZVEDNUTÍ,K ODSTUPU, K UZDRAVENÍ.

Ve 3. pádu Pána Ježíše můžeme zahlédnout takový zvláštní možná moment spočinutí uprostřed Křížové cesty. Možná maličké, kratičké, ale spočinutí, než zase vstane a dokončí své dílo.

Pane Ježíši, prosíme Tě, o milost pro chvíle, kdy nám bude nejhůř, kdy budeme vystaveni nějaké extrémní situaci, abychom v těchto chvílích si uchovali důvěru, abychom dokázali právě v těchto chvílích se opřít o naději, kterou v srdci máme, že Tě následujeme, že Tvá cesta vede do ráje a že není nic, co by nás mohlo odloučit od Tvé lásky, ani smrt, ani zabití, ani pronásledování, dokonce ani naše vlastní slabosti, díky Tvému milosrdenství. 

Prosíme Tě o milost takového kratičkého spočinutí ve chvílích nejtěžších, v pádech nejhlubších, abychom se zastavili a uvědomili si, že

TY JSI BLÍZKO,

ŽE JSI KRÁL,

že jsme Tvé děti Tvého zaslíbení, že naděje stále trvá.

Chraň nás před úzkostí, zoufalstvím, před vším, co se ďábel snaží právě v těchto chvílích vytvořit, aby nás od Tebe vzdálil a oddělil. Nauč nás Pane, ve chvílích nejtěžších se k Tobě nejvíce přimknout.

❤️

Přeji Vám pěkný den:-)

Kejt

 

3 odpovědi na “Ty jsi blízko. Ty jsi Král.”

  1. Taky se mi vždycky rozšíří oči 🙂
    Je to nádhera, boží posypka z nebe ❤
    Krásný adventní čas Kejt.
    Z.

  2. Kejt, díky za povzbuzení! A za fotky, sníh udělal velikou radost, a nejen dětem 🙂
    Pavel

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *