Tvořící jednota

Vítám Vás u nás 🙂

Tak,když jsem dneska vykoukla ráno z okna, tak bylo bílo ještě víc než minule…i odhazování sněhu trvalo podstatně delší dobu, ale bylo mi teplo 🙂

vánoční stromeček dostal novou čepici
i úl i udírna měly také sněhovou čepici

V pondělí jsme byli v Ostravě na uctění ostatků sv. dona Boska, ale než bude hotová fotogalerie, ráda bych vám nabídla k nakouknutí fotogalerii z poloprázdninového setkání tenkrát na faře.  Více najdete zde:

http://farnostodry.cz/?p=4400

Včera jsem náhodou nakoukla do časopisu Apoštol BM a narazila na článeček, který se akorát hodí k začínajícímu postnímu období v Církvi. Doba postní je přípravou na dobu velikonoční a řekla bych, že je docela náročná, protože po nás něco vyžaduje. 🙂 Ale na druhou stranu, jestli se po nás něco vyžaduje, tak to může být k našemu růstu.  O postní době jsem psala zde:

http://www.marinka.cz/rybnicek/postni-doba

ale dnes bych se chtěla vrátit k tomu článečku v Apoštolovi BM. Je to úryvek z kázání sv. Petra Chryzologa a líbil se mi moc.

MODLITBA  KLEPE NA DVEŘE,PŮST VYPROŠUJE,MILOSRDENSTVÍ DOSTÁVÁ.

“Bratři, jsou tři věci, na nichž stojí víra, spočívá zbožnost a pravá ctnost:modlitba, milosrdenství a půst, to je trojice tvořící jednotu a dávající si navzájem život.

Neboť duší modlitby je odříkání a životem odříkání je slitovnost. Nikdo ať je neodtrhuje, nemohou být odděleny. Kdo má jen jedno z nich a nemá zároveň i ostatní, nemá vlastně nic. Takže ten,kdo se modlí, ať se i postí. Kdo se postí, ať se i slitovává. A ať slyší  prosebníka, kdo chce být sám vyslyšen.

Boží sluch si otevírá, kdo vlastní sluch nezavírá tomu, který ho prosí.

Kdo se postí, měl by vědět, co to všechno vlastně znamená: že má mít soucit s hladovým, když chce, aby Bůh cítil s jeho vlastním hladem. Že se sám má slitovávat, kdo doufá ve slitování. Kdo hledá spravedlnost, že ji sám má činit.

Kdo chce , aby mu bylo dáno, že sám má dávat. Je špatný prosebník,kdo jinému odpírá, oč sám pro sebe žádá.

Člověče, tvé milosrdenství by se mělo řídit následujícím pravidlem:

Jakým způsobem , nakolik a jak rychle chceš ty sám dosáhnout milosrdenství, tak rychle, tolik a takovým způsobem se ty slitovávej nad druhými.

Nuže tedy, modlitba, milosrdenství a půst ať jsou naší jedinou záštitou u Boha, naší jedinou obhajobou i naší jedinou modlitbou v trojí podobě…”

...

Tak nám všem přeji milosrdné, soucitné a odevzdané srdce do  začínající doby postní a těším se příště Kejt

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *