Trpělivost

Vítám Vás u nás 🙂

Teď,když je u nás spousta bacilů, teplot, kašle,rýmy, vnímám, jak je slabá má trpělivost. A pak narazím náhodou  na článeček, nad kterým se pousměju.Jen si za slovo hněv dosaďte trpělivost a posuďte sami:

V životopise sv. Filipa Neriho je popsána takováto příhoda: svatý Filip byl popudlivý člověk, který se snadno rozzlobil a často vybuchl hněvem, a musel tedy rovněž snášet hněv svých spolubratří. Jednoho dne pocítil, že už to takhle dál nejde. Běžel do kaple, klekl si před sochou Krista a prosil Pána, aby ho zbavil hněvu.

Pak vyšel ven plný na­děje a první člověk, kterého potkal, byl jeden bratr, který v něm nikdy předtím nevzbu­dil ani ten nejmírnější hněv; nyní však, poprvé v životě, se k němu choval urážlivě a ne­příjemně.

Filip se rozzlobil a šel dál plný zloby, až potkal dalšího bratra, který mu byl vždycky zdrojem útěchy a štěstí. Avšak tentokrát mu i tento muž místo odpovědi mrzu­tě odsekl.

Filip běžel zpátky do kaple, klekl si před sochu Krista a řekl: Pane, copak jsem tě neprosil, abys mě zbavil hněvu? A Pán mu odpověděl:

„Ano, Filipe, a proto znásobuji příležitosti, při kterých se tomu můžeš učit.“

(http://www.marinka.cz/rybnicek/pruvodce-adventem-2012)


Kdo ví, jestli pavouk myslí na to, co vzniká, když “trpělivě” tká…

p.s. tady na to asi nemyslel 🙂

Tak se mějte hezky, zdravě a těším se příště Kejt

3 odpovědi na “Trpělivost”

  1. Pavučiny jsou nádherné, a trpělivost … ta mi taky chybí a hodně. Ať se brzo všichni uzdravíte!

  2. Ahoj Kejt, přeji, ať jste u vás všichni brzo zdraví. S trpělivostí já také často bojuji, teda spíš s netrpělivostí, tak díky za hezké čtení. A ta spoustu skořice z minula voní až sem, krásný. Opatrujte se. Slávka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *