Tajemství…

Vítám Vás u nás 🙂

Protože jsem měla ještě jedno svatební tvoření a dřív jsem se tu nedostala- posílám Vám ho dnes. V týdnu mi do ruky padly papežovy odpovědi snoubencům z loňského roku a tak dnešní příspěvek začnu jeho jedním  slovíčkem PROMIŇ, protože mi k mému životu zapadá 😉

…Promiň…

V životě se dopouštíme mnoha chyb a omylů.

Všichni chybujeme. Je tu snad někdo, kdo by se nikdy nezmýlil? Ať zvedne ruku! Chybujeme všichni, všichni. Neuplyne den, abychom nepochybili.

Bible říká, že i ten nejspravedlivější zhřeší sedmkrát za den. A tak, jak chybujeme, je nutné také užívat toto prosté slovo: „promiň“. Většinou každý pohotově obviní druhého a sám sebe ospravedlní. To už začalo u našeho otce Adama, když se ho Bůh zeptal: „Adame, jedl si z toho stromu?“ „Já? Ne! To ona mi to dala!“ Obviňovat druhého, abychom nemuseli říkat „promiň“, „prosím o odpuštění“. To je starý příběh! Je to pud, který stojí u počátku mnoha pohrom.

Učme se uznávat vlastní chyby a prosit o odpuštění. „Promiň, jestli jsem dnes zvedl hlas“, „promiň, že jsem kolem tebe prošel a nepozdravil jsem tě“, „promiň, že jsem přišel pozdě“, „že tento týden jsem byl tak tichý“, „že jsem příliš mluvil a nikdy nenaslouchal“, „promiň, že jsem zapomněl“, „promiň, byl jsem rozzlobený a vybil jsem si to na tobě“…

Můžeme říci tolikrát denně „promiň“.

Také takto křesťanská rodina roste. Všichni víme, že neexistuje dokonalá rodina, ani dokonalý manžel nebo dokonalá manželka. O dokonalé tchýni ani nemluvě…Existujeme jen my, hříšníci. 🙂

Ježíš, který nás dobře zná, nás učí jednomu tajemství: nikdy nezakončit den, aniž bychom vzájemně požádali o odpuštění, aniž by se k nám domů a do naší rodiny vrátil pokoj.

Je normální, že se manželé hádají, 🙂

ale je tu vždy ještě něco jiného…Pohádali jste se, rozzlobili jste se, možná létaly talíře, avšak prosím, pamatujte si – nezakončete nikdy den bez toho, že byste se usmířili! Nikdy, nikdy, nikdy!

To je tajemství, tajemství k uchování lásky a k nastolení pokoje.

Není nutné pronášet krásná slova…Někdy stačí jen gesto a… usmíření je tu. Nikdy bez něj nezakončete den, protože kdybyste to udělali, to, co máte uvnitř, vychladne a zatvrdí se, a další den už je obtížné se usmířit. Dobře si pamatujte: nikdy nekončit den bez usmíření! Naučíme-li se žádat vzájemně o prominutí, odpouštět jeden druhému, manželství potrvá a půjde kupředu.

🙂

pohled na výzdobu uloženou v obchůdku

DSCF0200detail nevěstiny kytice:

DSCF0203pro ženicha:

DSCF0228

pro svědkyni:

DSCF0231

auto pro nevěstu:

DSCF0263pro ženicha:DSCF0262

Celé znění papežových odpovědí je zde:

http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=19590

A k rozvinutí tohoto tajemství přeji hodně sil nám všem. Mějte se hezky a těším se příště Kejt

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *