Svátek Eucharistie

Vítám Vás u nás 🙂

šla jsem včera vesnicí a potkala dvě překvapení. Umělce:


a klapot…

Omlouvám se, že jsem se tu dlouho neukázala, i když jsem srdcem stále na cestách a vzpomínám, nedokázala jsem se dostat k tomu, abych ve vzpomínkách pokračovala i zde. Ale dnes se vrátím. 🙂 Na pouti jsem se setkala s knihou In sinu Jesu.

více o ní zde:
https://www.ikarmel.cz/produkt/in-sinu-jesu-2vydani?gclid=CjwKCAjwuqfoBRAEEiwAZErCsklxVXjgRWBrLmrjqqvqQeI8ropoF-CzkDTha17FXrh_VqPfX6zf8hoCJkQQAvD_BwE

Je krásná. A dnes, protože je svátek Těla, které se nám dává, Vám z ní napíši úryvek:

Utěšuješ mé eucharistické Srdce, když mi projevuješ známky svého přátelství. To, co mě ale těší nejvíce ze všeho, je tvá přítomnost před mou eucharistickou Tváří. Je mnoho způsobů, jak vyjádřit své přátelství a odpovídat na lásku přítele, ale srdci nejvíce lahodí jednoduchý projev společenství, přítomnosti. Zkušenost mě tomu naučila v lidských vztazích, můžeš to však aplikovat také na svůj vztah se mnou, tak velkoryse, jak po tom toužím. Přicházej ke mně a zůstávej se mnou, vyhledávej mě ve svátosti mé Lásky a tím, že budeš setrvávat se mnou, klaníc se mi láskou, dávej mi své přátelství a náklonnost svého srdce. Nemůžete-li přicházet před mou eucharistickou tvář, můžete tam být přeneseni duchovně, úkonem touhy, jenž bude vycházet z hloubi duše. Žádejte mě, abych vás přenesl před ty svatostánky světa, kde jsem nejvíce zapomenutý, zanedbaný a opovrhovaný. Já přenesu vaše duše do své přítomnosti a přijmu z vaší adorace a lásky útěchu, kterou očekávám od svých přátel.

V dnešních liturgických textech je popisováno, jak Pán Ježíš rozmnožil pět chlebů a dvě ryby. Znovu před sebou vidím ta místa:

okolí Tiberiatského jezera
Pod folií jsou pěstovány rajčata nebo banány nebo nevím, co ještě. Setkali jsme se s tímto.
Krajina, kde došlo k nasycení pětitisícového davu

A dnešní den mi to silně připomíná. Prostě je to tak.

A pak, my všichni jsme svatostánkem, když neseme Tělo světu. Mi se to ne vždy daří.

Ale přeji Vám pěkný sváteční den 🙂

Těším se příště Kejt

Jedna odpověď na “Svátek Eucharistie”

  1. To musela být krásná pouť, která navždy zůstane v srdci!
    Přeji Ti krásné radostné léto Kejt!
    Zuzka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *