Slavnosti

Pominou i nejkrásnější díla lidských rukou, jen láska přetrvá…

Vítám Vás na našich stránkách…

O víkendu jsme slavili jednu událost za druhou… Ale asi nejprve začnu svatbou našich známých.

21.5.2011

Doma se mi předsíň proměnila v jednu zahradu a chystala jsem jednu kytici za druhou

Girlanda v předsíni...
Girlanda v kostele

Moc se nám  líbilo povzbuzení o.Vladimíra v promluvě. Mluvil, jak jinak než o lásce 🙂 , vycházel ze čtení, které na svatbě zaznělo, ale krásně to na sebe navazovalo. V evangeliu se mladík ptá Krista: Mistře, co mám dělat, abych měl život věčný? A Ježíš odpovídá: “Miluj Boha celým svým srdcem a svého bližního jako sám sebe”… na to nesmím zapomenout, to dá smysl našemu životu-miluj… a otec rozvedl, že ani práce, ani víra, ani děti nejsou nic, když nemám lásku. Láska dává smysl práci, víře, z lásky se rodí děti…“Kdybych mluvil jazyky lidskými i andělskými, ale lásku bych neměl, jsem jenom dunící kov a zvučící zvon…Kdybych měl dar proroctví, rozuměl všem tajemstvím a obsáhl všechno poznání, ano, kdybych měl tak velikou víru, že bych hory přenášel, ale lásku bych neměl, nic nejsem….A kdybych rozdal všechno, co mám, ano, kdybych vydal sám sebe k upálení, ale lásku bych neměl, nic mi to neprospěje…všechny mé skutky vykonané bez lásky vyjdou na nic…v prvním čtení  zazněla věta…”proto opustí muž muž svého otce a přilne ke své manželce a budou jedno…”- milovat znamená opouštět pro druhého, opouštět a přijímat druhého v lásce- to je “tep” manželství…a pokud se tento “tep” vytratí, všechno ztácí smysl…Ježíš je pramenem – tepem vaší lásky…manželství je prostorem, do kterého bude Bůh vylévat proudy lásky, milosti- pokud budete chtít 🙂 a budete ji okoušet 🙂 láska Kristova je trpělivá, laskavá, shovívavá, dobrosrdečná, a dnešním dnem přijetí svátosti manželství vám přeji, abyste otevřeli tento Pramen, přicházeli k Němu a čerpali z něho po všechny dny, kdy budete spolu… 🙂

Tak, tady vycházejí na tu společnou cestu 🙂

Takže, nejenže jsme se radovali z jedné lásky, pro našeho Martina se otevřel Pramen v přijímání Eucharistie a tuto slavnost jsme zase oslavovali v neděli…

Naše dítka vyfotit v klidu není jednoduché 🙂
Někdy jsem to nemohla vydržet smíchy 🙂
...a tak jsem to vzdala 🙂
konečně 🙂 povedlo se 🙂

A Janou jsme chystaly listy na nástěnku …začínalo to takhle ve čtvrtek…

Doma všechno stálo a my stříhaly a vykládaly a stříhaly a vykládaly 🙂
Nachystané plátno
připevněná réva
nastříhané hroznové kuličky
připevněné listy i hrozny- znázorňující víno
a nástěnka v neděli a my 🙂
a dítka
Nástěnka znázorňovala vinný kmen- Krista a počet dní- ode dne křtu- napojení na “vinný kmen” 🙂

Pravá láska slouží, i když ví, že se jí to nikdy nevrátí…

Jani, díky za vše 🙂 , a Vám díky za sdílení naší radosti. Mějte se hezky a těším se příště Kejt

sourozenci Martínka...někdy jsou i k zulíbání...otče Petře díky za fotečky 🙂
a s kamarádem
a my všichni

5 odpovědí na “Slavnosti”

  1. Kejt, opět moc pěkná reportáž, krásné fotky. Moc vám to všem sluší a je vidět, že jste spolu moc rádi a že vám to společně svědčí:-)

  2. Moc hezka reportaz o vecech o kterych se moc nepise.Mas hezkou rodinu.

  3. Katuško, neděkuj, vše je samozřejmostí, mám Tě moc ráda. Všichni jste tak krásní, atmosféra nejen v neděli byla s Vámi kouzelná, naplněná. Myslím na Vás.

  4. Ahoj Kejt!
    Začnem tou poslednou fotkou – ste úžasná rodinka (ty vyzeráš ako sestra a nie mama svojich detí…). Gratulujeme k prvému svätému prijímaniu a synovi prajeme, aby ostal napojený aj naďalej na pravý vinič. Inak tá nástenka nemá chybu, veľmi sa mi páči ten nápad. Asi ho navrhnem našim animátorom – ktorý sa venujú deťom na stretkách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *