Růst

Vítám Vás u nás 🙂

jedno z vzácných rán, kdy jinovatku uvěznil mráz:-)

V Katolickém týdeníku č. 50 byly malé odpovědi Víti Marčíka na otázky týkající se Adventu.

Advent je úžasný čas společného hraní, tvoření, vyrábění vánočních ozdob a dárků, pečení, zpívání koled… v Adventu i uklízíme, zbavujeme se všeho, co opravdu nepotřebujeme, čistíme místo kolem nás i sebe. Jde o nádherné chvilky, kdy si můžeme uvědomit, že nemusíme mít všechno.

A pokračoval : … O Vánocích jde o setkání. Setkal se Josef s Marií, Marie s Gabrielem, Gabriel s Josefem…Pastýři uviděli znamení na nebi, protože zvedli hlavy 🙂 od ohně a podívali se nahoru a anděl jim zvěstoval narození Páně. A oni nic nechápali, ale běželi do Betléma a tam uviděli děťátko narozené v jeslích, ve slámě u ohně. Teď už se konečně nebudou muset bát smrti! Proto ho všichni potřebovali vidět a donést mu dary…všechno, co měli. A letos je to podobné. Nemůžeme běžet hledat Ježíška do kostela, který nám zavřeli. Musíme se místo toho dívat kolem sebe.

Ježíška máme hledat v opuštěných domácnostech, vybydlených domech nebo v nemocnicích či hospicích. Anebo ho můžeme hledat u nás doma. Anebo v sobě! Tady bych měl nejspíše začít. Hlavně ho prosím nehledejte v televizi nebo v počítači nebo v mobilu. Tam ho nenajdete! Možná tak radu, kam jít a co dělat, ale pak ten přístroj musíte vypnout. A jestli ho chcete opravdu potkat, musíte na to setkání vykročit sami, bez ‘navigačky’. Sami, i když jste nemohoucí …Všechno musíte vypnout a poslouchat. A třeba už u vás někdo klepe! Pak stačí otevřít…”

Tak mám letos pocit, že bych mohla růst… V odvaze hledat, čekat, poslouchat, nacházet… chtěla bych 😉

Pěkný čas přeji i Vám!

Kejt

2 odpovědi na “Růst”

 1. Zuzko ahoj:-)
  Představ si, že jsem po zadání na netu: Divadlo Víti Marčíka, našla jeho představení na záznamech Youtube skoro všechna a celá 🙂 Potěšilo mě to.
  Včera jsem s ním uléhala a dnes dopoledne vařila 🙂
  Třeba najdeš ještě prostor si pustit něco, co tě potěší. 🙂
  Mějte se krásně! Kejt

 2. Milá Kejt, děkuji za krásné zamyšlení Víti Marčíka. Chybí mi jeho představení plné naděje a víry. Ale tato slova znovu připomínají, že hledat a nalézat naději a víru můžeme v obyčejných každodenních chvílích. Přeji k vám požehnané a láskou protkané Vánoce.
  Zuzka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *