Říjen

Vítám Vás u nás 🙂

Tak začal můj nejoblíbenější měsíc v roce. Včera. Přišla jsem v něm na tento svět a myslím, že si naši nemohli vybrat lépe 🙂 . Chtěli jsme mít v něm i svatbu, ale naši známí nás předběhli s termínem v objednání restaurace…Na druhou stranu- mít o výročí svatby pokaždé státní svátek?! 🙂  V říjnu slaví  mí oblíbení světci svátek a líbil se i o. Jeronýmovi:

Říjen! Mám rád měsíc, který ohlašuje podzim – cítím, jak se mi po úmorném letním období, kdy venku bývá tolik práce, pomalu vrací síly. Říjen mám rád také proto, že je to růžencový měsíc a mne modlitba k Matce Boží vždycky přitahovala. Mé ideály se nemění : eucharistie, Bůh, který je naším otcem, Duch svatý, mariánská modlitba, věrnost osobní modlitbě, touha po teologálních  ctnostech. Proč bych měl své ideály měnit? A zač je vyměnit?

(Otec Jeroným září 1971)

Vyšla jsem na zahrádku sklidit plody, které jsem pozorovala celé léto, jestli se udrží a rozvinou:

vydržely, zrály

a dnes jsem je tedy sklidila

natírala jsem židli

a pozorovala dýni, jak se krásně vybarvila

nu, dozrála…

Cestou na zahrádku jsem potkala i tyto dva:

jen na tu dýni si sednout nechtěli…

škoda, bylo by to úžasné 🙂

Tak se mějte hezky, nezamýšlela jsem se nad ideály ve svém životě, tak  jak otec Jeroným, nebo je spíš neumím takto pojmenovat, ale je krásné, když člověk ví,kam směřuje, nebo kde je cíl jeho tužeb… vlastně jednu- dvě představy jsem o životě v manželství měla: chtěla jsem žít tak, abychom se i ve stáří drželi za ruce a přála jsem si mít v kuchyni modrý kanafas… 🙂 no, myslím, že je na čase trochu popřemýšlet nad ideály dál…přeji vám krásný, vděčně  prosluněný den a těším se příště Kejt

2 odpovědi na “Říjen”

  1. Kejt u vas je podzim krasne barevny,hrozne se mi liby tva fotka dyne na bile zidli ta jednoduchost je krasna a motylek nevi o co prisel kdyz si nechtel na tu dyni sednout.Cteni a zamysleni je moc hezke .Uzivejte si vas krasny podzim a k tvym narozeninam ti preji hodne zdravi a spokojenosti .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *