Ranní mráz

Vítám Vás u nás 🙂

Když jsem ráno vykoukla z okna a uviděla ten mráz, zůstala jsem úplně bez dechu. Měla jsem zdobit svatbu a počítala jsem se zelení ze zahrádky. A teď? Všude jiná  krása…

Vysmejčila jsem kout  u verandy:

Věneček jsem pak pověsila na dveře a na židli položila jablíčka. Jsem zvědavá do kdy tam vydrží, než je objeví koťata.

Možná to vypadá akčně, ale ještě mě čekala po okraj kýble naplněná aronie,

tak do ní jsem se pustila  až včera. Stehy už nebolí,ale i tak jsem sotva stála na nohou a pro povzbuzení jsem si pustila starou desku s následující písničkou:

…rázem bylo u nás živo 🙂 . Byla jsem potěšená reakcí dítek, Kačka mě prosila, ať jí to pustím ráno jako budíček. Tak to hřmělo u nás i dnes.A kuchtění dopadlo skvěle. Oblizovali jsme se všichni. Já už od samého dolaďování chuti měla pusu nejen černou, ale i mírně natrpklou, takže jsem s chutí hotové skleničky uklidila.

tohoto pomocníka mám ráda, nevytahuji ho tak často, ale když už na něj přijde řada, je k nezaplacení. Vzpomínám si, že když jsem ho u babičky uviděla poprvé, vůbec jsem nevěděla k čemu slouží, ale pracuje se mi s ním dobře.

Už bych měla pomalu končit 🙂 .Ale víte, kdo má dneska v církevním kalendáři a nejenom v něm svátek? Sv. František z Assisi. Ležela jsem v jeho Pramenech hned ráno, mám ráda jeho výklad modlitby Otče náš. Jak budu mít chvilku,dám ho do Tiché chvíle. Dnes Vám tu nechám jen malý kousek:

JAKO I MY ODPOUŠTÍME NAŠIM VINÍKŮM:

a protože nedokážeme odpustit úplně, nauč nás, Pane, odpouštět zcela, abychom pro tvou lásku dokázali opravdu milovat své nepřátele a zbožně se za ně modlit, abychom nikomu neodpláceli zlým za zlé a snažili se pro tebe pomáhat  všem

…pro tebe pomáhat všem 🙂 …

Tak už opravdu končím, mějte se hezky a těším se příště KejtJedna odpověď na “Ranní mráz”

  1. Katuš,díky.To jsou krásné, staré myšlenky a pořád aktuální!Máš krásný věneček jistě už se ptáčci těší,to bude pochoutka.Vzpomínáš vloni u nás?Ve vjezdu se nakrmili všichni i myši.Ale věnec je nádherný pá e.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *