Prostředí

Vítám Vás u nás 🙂

DSCF1381

DSCF1382Začetla jsem se zase do knížky Celým srdcem. A dočetla jsem se:

…Prostředí, v němž žijeme, má na naše myšlenky a směřování tak rozhodující vliv,že formovat si prostředí znamená také formovat si duši,a tedy i vůli.

Neboli když působíme na své prostředí,působíme tím zároveň na svou vůli.

Vytvořit si prostředí,tj. seskupit onu směsici věcí a lidí, kteří na nás mají vliv, závisí z velké míry na nás samotných.

Naším prostředím totiž není to všechno, co nás obklopuje,ale to, co nás ovlivňuje.

Od chvíle, kdy díky zkušenosti dokážeme rozlišit, které z ” věcí ” působí neblaze, a které podněcují postoje příznivé dobru, jsme odpovědni za to, jaké vlivy na nás působí. …

Nevím, jak působí text na Vás,ale mě povzbudil, zamýšlela jsem se nad prostředím,které mě obklopuje, které vytvářím,které vyhledávám a myslím, že víc k textu nemusím dodávat.

Vkročili jsme do Svatého týdne, při procházkách městem vidím změny, jak se přes víkend vánoční výzdoba proměnila na velikonoční…Schválně, co jste dělali o víkendu vy?

U nás bylo tvořivo 😉

DSCF1385

DSCF1386

DSCF1608

Do dalších dnů nám všem přeji odvahu, vytvářet si prostředí, seskupovat onu směsici věcí a lidí a postojů, které podněcují k dobru 😉

Mějte se hezky a těším se příště Kejt

3 odpovědi na “Prostředí”

  1. Milí, i mně se to nedaří pokaždé naplňovat…proto mě ten text tolik povzbudil…ano, taky jsem se lekla – ve stínu dnešních událostí, ale o. Jeroným říká – vzhůru srdce 😉 odvahu 😉

  2. Tvůj příspěvek hodně koresponduje s událostmi v Bruselu…. kdyby každý kolem sebe působil klidně a pozitivně… hezky se mi to píše, horší už je to denně naplňovat životem….

  3. Díky za povzbuzení…ve stínu událostí dnešního dne, kdy se do srdcí zase vkrádá strach, je to dobrá rada…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *