Otevřte dveře Kristu

Vítám Vás u nás!

Otevřte dveře Kristu! “Tato slova zazněla 22. 10. 1978 v prvních slovech nového tehdejšího papeže JPII. Díky dnešnímu kázání z Medžugorje jsem cítila, jaký mají přesah, jak nás vedou, jak nám pomáhají, jak dávají v dnešní době naději!

Také mě povzbuzují a dávají směr.

Byli jsme na návštěvě v Praze. Služebně-rodinně. Ale zastavili jsme se na FORTNĚ 😉 Zapomněla jsem si vyfotit dveře, které by se tu teď hodily, tak posílám jiné 😉 také z kláštera, také skoro pražského, ale přesto jiného 🙂

Pojďte dál …

Možná i Vy jste slyšeli nebo četli o tom, jak řád sester bosých karmelitek buduje nový klášter v Drastech. A klášter na Hradčanech se otevřel. Je otevřený, volně přístupný kostel. Se Svátostným Ježíšem. A pokud zazvoníte na fortně, otevřou Vám, pozvou Vás dovnitř, nabídnou prostor, kde si můžete sednout do klášterní zahrady a třeba jen tak být.

Pro nás to bylo krásné zastavení. Nechtělo se mi ani jít dál. Dovedla jsem si představit vzít si knížku, uvařit čaj a číst si. Dovedla jsem si představit, jak to bylo náročné pro sestřičky tam být. Nešlo o malý prostor, ale o ozvěny ulice. Přesto to bylo místo tiché, kouzelné, přesahující.

A také mě cvrnknul do nosu hlavní obraz se svatou Terezií z Ávily. Pár dní nazpět měla svátek, já držela v ruce novénu a říkala si, jestli toto může být náhoda.

Tak Vás všechny pozdravuji kroky na cestě a přeji Vám pokojný víkend.

Těším se příště Kejt

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *