Lidská laskavost

Vítám Vás u nás 🙂

Dny se nádherně rozběhly do školních i pracovních povinností, pořád se něco děje, zavařujem, nakládáme, no, kdybyste nás občas viděli, jak to u nás s hospodařením dopadá… nebudu to raději upřesňovat 😉

Dnes jsem zase nakoukla na Rádio Vatikán a přečetla si rozhovor s bývalým papežem Benediktem XVI. Líbil se mi. Vzpomínám si, že jsme byli zrovna na mši svaté  s ostatky sv. Dona Boska, když o. biskup oznámil, že papež Benedikt XVI. odstoupil. Tenkrát jsem se lekla a bylo mi líto, že jsem se za něho málo modlila. A teď s postupem času vnímám, jaká je to krása, příklad,  když člověk ( papež František) se sklání k druhému. A ještě se mi líbí fakt, jak říká papež Benedikt, že Pán takříkajíc obrátil pohled na všeobecnou církev a vyzval nás k širšímu, katoličtějšímu společenství.

Celý článek si najdete zde:

http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=24291

a malá ochutnávka zde:

Ve svém pozdravu na rozloučenou s kardinály 28. února 2013 jste svému nástupci přislíbil svoji poslušnost. Mezitím jsem získal dojem, že k papeži Františkovi chováte také lidskou blízkost a srdečnost. Jaký máte vztah ke svému nástupci?

Poslušnost k mému nástupci byla vždycky mimo diskusi. Pak je tu ovšem pocit hlubokého společenství a přátelství. Ve chvíli jeho zvolení jsem jako mnozí prožil spontánní vděčnost k Prozřetelnosti. Po dvou papežích pocházejících ze střední Evropy Pán takříkajíc obrátil pohled na všeobecnou církev a vyzval nás k širšímu, katoličtějšímu společenství. Osobně jsem od první chvíle hluboce zasažen mimořádnou lidskou disponibilitou papeže Františka ve vztahu ke mně. Hned po svém zvolení se snažil se mnou telefonicky spojit. Když se mu to nepodařilo, zavolal mi hned po setkání se všeobecnou církví z balkónu Svatého Petra a mluvil se mnou velice srdečně. Podivuhodně mne tak obdaroval jakýmsi otcovsko-bratrským vztahem. Často mi zezdola posílá malou pozornost, vlastnoručně psaný dopis. Nežli se vydá na dlouhé cesty, nikdy mne papež neopomine navštívit. Lidská laskavost, kterou mne zahrnuje, je pro mne zvláštní milostí této poslední fáze mého života, za niž mohu být jenom vděčný. To co říká o disponibilitě vůči druhým lidem nejsou pouhá slova. Uskutečňuje je ve vztahu ke mně. Ať mu Pán dává denně pocítit svoji laskavost. To mu u Pána vyprošuji.

DSCF0227

DSCF0264

DSCF0265Tak se mějte hezky 🙂 a těším se příště Kejt

p.s.

a ještě švestky na stromě

DSCF1943DSCF1944

DSCF1601

a švastky jako povidla

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *