Letní dny s Bakhitou

Vítám Vás u  nás 🙂

Jsem tak ráda, že jsou teplé letní dny, že se můžeme vyhřívat na sluníčku, že i v práci jde poznat, že je venku teplo a nemusíme topit 😉

Minulý týden byl akčnější. Poprvé v životě jsem s  děvčaty, co se u nás sešla, hrála NÁLETY. To se v této hře jde v přírodě nějakým prostorem, nejlépe hodně zatravnělým, popřípadě zakopřivovaným a vedoucí zakřičí slovo NÁLET- otočí se, aby neviděl na ostatní a začíná počítat do 10. Při tomto se všichni rozběhnou a snaží se ukrýt. Vedoucí se pak  otočí a koho uvidí, že ještě není schovaný, vypadává za hry.

Mi se na tom líbilo to, jak s sebou člověk sekl do trávy nebo za stromy, tak měl čas podívat se vzhůru. Bylo to krásné 🙂

S děvčaty jsme sledovaly film Bakhita. Film vypráví o životě první africké světice, která byla v roce 2000 svatořečena sv. Janem Pavlem II. Při některých částech musela mít děvčata zavřené oči a zvuk jsem ztišila a to, co se na obrazovce odehrávalo jsem jen převyprávěla, protože život v Africe byl a je tvrdý- to vám tu píši jen proto, že film je to krásný a příklad světice také, ale ne všechny části se hodí pro dětské oči- pokud byste se chtěli na něj podívat, musíte to vědět:-) ALE film končí “setkáním” a slovy:

…nevěděla jsem, co obsahuje, teď už to vím, je to svoboda.

Kéž dokážeš žít ve svobodě a v radosti z Pána.

Otevři své srdce a pohleď k nebi a Pán bude stále s tebou, moje malá…

Tvoje Bakhita

Kéž jsou tyto slova  i pro nás povzbuzením. Otevřít svá srdce a pohledět k nebi a Pán bude stále s námi.

Pěkný den Vám přeji a těším se příště Kejt

2 odpovědi na “Letní dny s Bakhitou”

  1. Kejt, venkovní fotky jsou parádní, krásné! Film zaznamenám a zkusím sehnat, po varování ale prvně shlédnu sama a “zcenzuruju”, protože kluci na to budou asi ještě malí… Měj krásné letní dny!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *