JMV

Vítám Vás u nás 🙂

DSCF2388

V souvislosti s dnešním církevním svátkem jsem si vzpomenula na loňskou zářijovou návštěvu srdce Jana Maria Vianneye v naši zemi.

DSCF3056Zavzpomínala jsem:

Když JMV přišel do farnosti, která mu byla svěřena, našel kostel prázdný… Díky své pokoře si byl vědom toho, že nemůže chtít začít kázat a napomínat. Začal tedy soukromou modlitbou a příkladem kajícnosti. Jeho bídný oděv odpovídal okolí, do něhož přišel. Jedl velmi málo. Jeho pokrmem bývaly brambory navařené na celý týden. Spal pouhé tři hodiny. Nevyhledával farníky, kteří stejně tehdy neměli zájem, ale bylo ho zprvu možné, snad kdykoliv, spatřit na kolenou před svatostánkem. Osoba, která si toho začala všímat, vyprávěla o něm druhým. Janovo chování je nenechalo lhostejné a jeho modlitba je postupně přiváděla před Ježíše i k vlastní modlitbě. Janův přísný způsob života měl vliv na jejich myšlenky a přiměl je k úvahám nad vlastním životem a na cestu k obrácení…

(zdroj net)

DSCF2232

Něco malinko jeho myšlenek:

Poněvadž jsme dětmi Prozřetelnosti, je třeba, aby se jeho ruka ve všem projevila. Dům, který stojí na kříži, nebojí se bouře. Je to božský základ. Prozřetelnost ukazuje všemi těmi křížky, že jste vyvolenými dětmi.

med2 013

„Potřebujeme pokušení, abychom pochopili, že sami o sobě nejsme nic.

Ach, jak jsme malí a jak málo můžeme spoléhat na všechna svá dobrá předsevzetí!“

med3 021

Když farář arský nesl v procesí dvě hodiny monstranci, odpověděl na otázku, zda není unaven: ” Proč bych měl být unaven? Ten, kterého jsem nesl, také mne nesl.”

DSCF3690

Také zde se můžete o JMV dočíst:

http://fatym.com/view.php?nazevclanku=promluvy-sv-jana-marie-vianneye&cisloclanku=2014010133

a přeji vám i sobě hezký den ve spojení s JMV.

Mějte se hezky a těším se příště Kejt

 

Jedna odpověď na “JMV”

  1. Miluji tvoje články. A teď, když mám nohu v ortéze, tím více, když nemohu načerpat sil do kostela. Děkuji za milé, vlídné a povzbudivé myšlenky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *