Hlavně si všechno tak neber

Vítám Vás u nás 🙂

Klikla jsem si na stránkách www.vira.cz  na jeden jejich článeček. Jeho nečekané vyústění  rozesmálo mě i manžela a moc se nám líbilo.  Proto si dovolím s odkazem na jejich stránky a zdroj ho tu uvést… http://www.vira.cz/Texty/Clanky/Hlavne-si-vsechno-tak-neber.html

nu, řekněte sami:

         Jednoho slunečného jitra jsem seděl u snídaně a uvažoval o všech starostech a problémech, které mě poslední dobou sužovaly. Potíže v práci, rodinné starosti – opravdu bych si měl dopřát čas k pořádné modlitbě, řekl jsem si. A tu náhle jsem cítil, že za mými zády kdosi vešel do místnosti. Otočím se a vyhrknu: “Pane Ježíši! Co ty tady děláš?”

Sám Pán stál v mých dveřích! Promnul jsem si oči – doopravdy je to On sám? Ano, všechno odpovídá, počínaje běloskvoucí nesešívanou suknicí až po jemně se blyštící svatozář. “To tedy … ehm … inu, ne že bys tu snad neměl být, ale já … já jaksi … nejsem zvyklý setkávat se s tebou ve tvé viditelné podobě,” koktal jsem. Tahle nečekaná návštěva mne úplně vykolejila. Bezděky jsem uvažoval, jestli jsem se nedopustil nějakého pochybení.

Usmál se a oči se mu rozzářily. “Šel by ses se mnou na chvíli projít?” zeptal se mne. “Ehm … to tedy … ovšem, zajisté!” řekl jsem stále ještě v hrozných rozpacích. A tak jsme spolu vyšli na venkovskou uličku, jež vede kolem mého domu. Zvolna mi začal docházet význam události, která mne potkala, a tu jsem si pomyslel: Jaká to neuvěřitelná příležitost! On přece zná řešení všech mých problémů, odpovědi na otázky, jež mě trápí v práci … v rodině … Stačí se zeptat! Pár minut jsme šli mlčky a pak jsem Ho oslovil: “Promiň mi, Pane,” řekl jsem, “ale potřeboval bych poradit v jedné moc spletité záležitosti.”

Ale než jsem svou otázku stačil dokončit, Ježíš zvedl prst k ústům a maličko naklonil hlavu. “Pst! Slyšíš?” zeptal se. Zprvu jsem neslyšel vůbec nic. Ale pak mi k uším dolehlo slaboulinké bublání nedalekého potůčku, zurčícího mezi kameny pod převislými větvemi. I povzdychl si Pán: “No řekni, není to nádhera?” “Ach ano … zajisté.” Měl jsem ale plnou hlavu docela jiných myšlenek. Chvíli jsem ještě z úcty k Němu mlčel, ale pak jsem vyhrkl: “Pane, dělá mi starosti můj duchovní život. Ve svých modlitbách cítím takovou prázdnotu. Ovšem, dočetl jsem se, že v těchto případech..” Položil mi ruku kolem ramen. “Tiše! Slyšíš je?” Zeptal se znovu. Na nedaleké louce si hrály a výskaly děti. A Pán se znovu pousmál. “To je krása, viď?” zvolal nadšeně. “Jistě … dobře, žes mě na to upozornil.” Ale pak jsem dodal už trochu podrážděně: “Přece víš, že taky miluju děti.” A šli jsme dál.

Napadla mě hrozná věc. Co jestli tuhle příležitost promarním? Tady po svém boku mám odpovědi na všechny otázky, které mě sužují! Ježíš přece zná ta nejhlubší tajemství vesmíru, lásky i smrti. Tak jsem se nakonec odhodlal promluvit s ním o náboženství. Koneckonců je to jeho nejvlastnější parketa, že … “Pane,” odvážil jsem se, “hrozně by mě zajímalo, co soudíš o sporech mezi moderní biblickou hermeneutikou a…“ Opět mě přerušil tím, že mi znovu přátelsky položil ruku na rameno. Zatnul jsem zuby. Pán se zastavil a mlčky sebral u cesty pár kamínků. Na obličeji mu hrál klukovský úsměv. “Vsadím se, že netrefíš vršek tamhle toho telefonního sloupu,” vyzval mě.

Byl jsem zmaten. Jakže je to možné? A k tomu mne vyzývá sám náš Pán? Tedy něco takového bych od druhé božské osoby opravdu nečekal! No řekněte sami – kdyby vy jste byli Bůh, nesnažili byste se být alespoň kapánek vážnější? A Pán se skutečně rozmáchl a vrhl kamínek na sloup. Proletěl vysokým obloukem a … Hmmm … Ježíš se netrefil! Byl jsem sice čím dál tím sklíčenější, ale přesto jsem se také sehnul a sebral pár kamínků. Co mi taky zbývalo, že? Bez zvláštního nadšení jsem první z nich mrštil na sloup. Prásk! Přímo do kandelábru! Pán na mne hrdě pohledl a zasmál se. “Jsi fakt dobrej,” povídá.
Jak jsme šli dál, začal jsem mít dojem, že mám v hrudi kamení. Kdykoli jsem zavedl řeč na nějaké důležité téma, Pán mě vždycky přerušil. Jednou ho zaujala vánkem zmítaná modrá čekanka, jindy zase motýl, který usedl na mechem porostlou plaňku plotu. Naše procházka pomalu končila. Byl jsem tak rozmrzelý, že jsem ani nevěděl co říct. Ale pod černým vlajícím vousem se Pán čtverácky usmíval. Když se už měl k odchodu, světlo jeho očí na okamžik ještě víc zazářilo. Šel ke dveřím, ale ještě naposledy pohlédl přes rameno a řekl: “Hlavně si všechno tak neber…”

náš letošní vánoční pozdrav

A jinak? Měla jsem dnes v rukou pár tvoření:

hotové podklady
dozdobené
a ještě
a zužitkovat špunty

Tak tak od nás 🙂 přeji Vám krásný pracovní týden a těším se příště Kejt

7 odpovědí na “Hlavně si všechno tak neber”

 1. Ahoj Kejt!
  Nevím jak to děláš, ale skoro pokaždé když juknu na tvé stránky, tak úryvek či slovo k zamyšlení je odpovědí nebo potvrzením na něco, co zrovna prožívám.:-)
  Díky

 2. Krasne jsem si pocetla .Ted uz vim ze kdyz vasi rodinu potkam na ulici tak vas vsechny poznam podle tohno krasneho usmevu.Tvoje tvoreni je opravdu krasne ,ted uz vim jak vyuzit ty spunty ktere uz tak dlouho zbiram tak ze ti dekuji za inspiraci.

 3. A tvoje věnce – ty se špalíčkama jsou prostě naprosto ty NEJ! Super!

 4. Ahoj Kejt! Váš vánoční pozdrav nemá absolutně vůbec žádnou chybu, je to super! A ten příběh je taky fajn;-)

 5. Ahoj Kejt!
  Tá rodinná fotka sa mi veľmi páči :-))))
  A z venčekov sa mi najviac páčia tie hnedé so slamienkami, myslím, že z bukvíc…
  Pozri na môj blog, máš tam darček…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *