Dnešní den

Vítám Vás u nás 🙂

Dnešní den je v Církvi slavností Zvěstování Páně. Je pravda, že po slavení u Maria Skály, jak jsem psala minule, se mi ta slavnost nějak jinak přiblížila. Včera jsme se šli ke Skále projít:

Cestou jsem potkávala malá KUK:

A že je dnes ten svátek spojený s jedním velkorysým ANO, posílám Vám pozdrav ze 4. zastavení Křížové cesty v Medžugorje:

Pane Ježíši, nikdo neměl tak úžasnou maminku, jako Ty… bez hříchu, milující, něžnou, chápající, nedělající chyby, byla Ti oporou ve Tvém lidství a na křížové cestě nezklamala. Ve svém srdci přijala to, co jsi přijal Ty a tím Ti byla oporou, nebyla proti Tobě, byla s Tebou.

Dnešní doba není zklamaná, zraněná jen nedobrými otci a mužskými vzory, ale také zanedbáním mateřské lásky, chybami a tak i dnes mnoho lidí a jistě mezi ně patříme i my, kteří někdy, někde, nějak pocítili tento nedostatek mateřské lásky nebo nějakou její nezralost, zatíženost, nemocnost ve vztahu k mamince.

V tomto zastavení křížové cesty Ti Pane Ježíši všechny tyto věci, sebe i lidi svěřujeme, odevzdáváme Tvé Matce, která je i naší Matkou, chceme přijmout její mateřskou lásku, její hojivé působení v našem srdci.

Děkujeme Ti Pane Ježíši, žes nám dal svoji Maminku.

Maria, prosíme Tě, nauč nás přijmout tento dar,

čerpat z něho a zvlášť ve chvíli, kdy nám bude těžko, ve chvílích, kdy se budeme cítit nepřijati, nepochopeni, sami, osamoceni, abychom zahlédli blízkost Panny Marie, Její lásku, Její něhu, Její podporu 😉

Mějte se hezky! Přeji Vám klidný týden a těším se příště Kejt

Jedna odpověď na “Dnešní den”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *