Detail

Vítám Vás u nás 🙂

Dneska mi oči padly na dědův zámek,že je obalený, jak miminko v peřince:

Vzpomněla jsem si na pohled na bránu od hřbitova. Ta byla obalena  podobně, ale jinak:

Docela se mi ta dnešní peřinka u zámku hodí k tomu, co jsem četla ráno. Bylo to u sv. Terezičky, jak ona “rozumovala” nad tím, co to je být dítětem:

…Zůstat před Bohem malým dítětem znamená poznat svoji nicotu, očekávat vše od Boha, jako malé dítě očekává vše od svého otce; ničím se neznepokojovat, vůbec si nezískávat jmění.

Být malý ještě znamená vůbec si nepřičítat ctnosti, které konáme, a nemyslet si, že jsme něčeho schopni, ale uznávat, že Bůh vložil tento poklad do ruky malého dítěte, aby ho používalo podle své potřeby; vždy je to však Boží poklad.

Konečně to znamená vůbec nepozbývat odvahu kvůli svým chybám, protože děti často upadnou, ale jsou příliš malé, než aby si ublížily.

ŽE BY TO TAK FAKT BYLO???

Ani se neptejte, co jsem potom našla, když jsem otevřela Písmo 🙂

Ale líbí se mi vracet se k tomu, co to znamená být dítětem v Jeho očích. Je to jako pohlazení…teď v neděli jsem Kačce vysvětlovala slova žalmu, co to znamená ” abych požíval Hospodinovy něhy”… něha… smála se tomu, když jsem ji ukazovala, co je to “něha”, ale očička jí svítily…snad na to nezapomene a jednou se k tomu vrátí. (…Víš, Maru, co jsi odjela…ona ty žalmy prostě zpívat chce…)

Bůh vložil tento poklad do ruky malého dítěte, aby ho používalo podle své potřeby 🙂 vždy je to však Boží poklad.

Není to úžasné?

Mějte pěkný den a požívejte Hospodinovy “něhy”. Těším se příště Kejt

4 odpovědi na “Detail”

 1. Mě v poslední době nejvíc oslovila věta, která se opakuje hned v první kapitole Bible, kde se popisuje stvoření …. Bůh viděl, že je to dobré, Bůh viděl, že je to dobré, všechno co Bůh učinil, bylo dobré, velmi dobré… kéž bych si tuhle větu připomněl ve všem svém konání….
  Pavel

 2. 🙂 🙂 🙂 poprvé v životě při svých dialozích s Pánem jsem to Písmo otevřela na Pís 1,2-4 a poprvé, díky tomu, co jsem prožívala, jsem tam viděla jen a jen Pána 🙂
  A dnes ráno, nemůžu si pomoct, než jsem otevřela Písmo, chválila jsem Pána,myslela jsem na to, jak mě Pán odpovídá- pak otevřu Písmo a tam 1věta žalmu 138 na kterou mi padl zrak: celým srdcem ti vzdávám chválu …a pak: odpověděl jsi mi v den, kdy jsem tě volal, dodal jsi mé duši sílu…takže MUSÍ to mluvit ON přes to Slovo Písma, to přece není možné, samé také náhody, vidí do hlubin našeho srdce, zná je..
  a co ty a Jeho slovo?

 3. Někdy se snažím tu důvěru v Boha vkládat hlavně, když není práce :-).
  A ptám se, co jsi potom našla, když jsi otevřela písmo? 🙂

 4. ahoj Kejt, chtěla bych být tím Božím dítětem hlavně v tom smyslu důvěry a ničím se neznepokojovat. Díky za tvoje slova úvahy a povzbuzení. Měj se pěkně. Slávka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *