Benedikt

Vítám Vás u nás 🙂

i u nás začíná nenápadně rozkvétat levandule, těším se z ní...

Dnes slavíme v Církvi svátek sv. Benedikta. A teprve mi dnes došlo, že mají asi mniši v Novém Dvoře velkou slavnost, protože žijí podle řehole sv. Benedikta, který byl jejich zakladatelem.   Vzpomínám na jedno kázání našeho duchovního správce, že sv. Benedikt měl ještě sestru- sv. Scholastiku a že ti dva se předháněli, kdo bude mít víc  Boha rád. Že se navzájem ovlivňovali, povzbuzovali a přitom se scházeli jen jednou za rok a při setkání nejvíce mluvili o Bohu. Když Scholastika cítila, že se blíží konec jejího života a  že se s bratrem vidí naposledy, modlila se k Bohu, aby prodloužil chvíli jejich setkání, přišla bouřka a tak  si mohli vykládat celou noc. Za tři dny pak umřela.

Životopis o sv. Benediktu najdete zde: http://catholica.cz/index.php?id=3014

Sv. Benedikt měl heslo “Modli se a pracuj” . I když  to vypadá, že by člověk měl rozdělit svůj den na modlitbu a práci, není tomu tak. Mi se víc líbí, jak to mniši praktikují, že se modlí nejenom při modlitbě v kostele , ale i při práci, že mají své “invokace” (krátké modlitby, které vystihují jejich vnitřní hlas srdce, jejich postoj) a které je tak vlastně učí přebývat v neustálé přítomnosti  Pána.

…Každá ušlechtilá touha, kterou věřící člověk pocítí ve svém srdci,pochází od Boha. To platí samozřejmě i o touze po modlitbě.Vždyť s ní se to má stejně jako s kteroukoliv jinou touhou. K tomu, aby zůstala v srdci natrvalo, ji nestačí jen jednou pocítit. Není jiné cesty než na ní pracovat…

(o. Jeroným Možnosti a melodie)

Teď  naposledy jsem  v knížce D. Samuela Celým srdcem četla:

…vždycky se modlí jen ubohý. “Dobrá modlitba” je modlitba člověka, jenž zažil dostatek neúspěchů a pokoření, aby nepochyboval, že potřebuje Boha.

A pak to ještě pokračuje, ale o tom až jindy.

Tak takový je u nás dnes den. Také máme vymalováno 🙂 Petříkův pokoj 🙂

Peťova poznámka- to byla katastrofa...
nachystáno k doplnění
protější stěna
a krása dřeva se začíná proměňovat, jen ukládání nějak nestíhám, byť lavičku nevyužívám 🙂

Tož, tolik od nás… mějte se hezky, pozdravuji všechny i do dálek 🙂 a těším se příště Kejt


2 odpovědi na “Benedikt”

  1. Ten pokoj je dobrej:-P Mám ráda tvá zamyšlení a myšlenky o Bohu, nestíhám poslední rok číst knihy a tak aspoň takto mi něco zprostředkuješ, děkuju.

  2. Hezky jste to vymalovali, dříví, to je také náš “koníček„!?! Ty zbraně bych u vás nečekala? Jsem zapřísáhlý pacifista? Jinak Kejt, přeji krásný víkend. Anna

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *