Adventní kalendář

Vítám Vás u nás 🙂

Dnes máme 3. adventní neděli- radostnou. Říká se jí tak proto, že už jsou blízko svátky Božího narození. I v textech dnešní neděle se slova radujte se, jásej, zaplesej, vesel se opakují několikrát…nabádají nás k vytrvalosti… ať neochabují tvoje ruce… o nic nemějte starost…ve všem předkládejte Bohu své potřeby v modlitbě a prosbě s děkováním… krásné povzbuzení na cestě…

V letošním adventu jsme si do našeho rodinného kalednáře zase napsali otázky týkající se Ježíšova dětství a narození. Včera jsme pro potvrzení našich slov vytáhli  Bibli,neb se dítka zasekla na otázce, jak se vůbec pastýři dozvěděli o narození Ježíše. Byly to kouzelné okamžiky.

náš letošní kalendář jsme umístili na větev
...
v každém pytlíčku je jedna otázka a sladkost
na druhý adv. kalendář do jiné rodinky jsem natřela břízku
a ta skončila takto
každý kornoutek je naplněný
...

pak ještě trochu tvoření  před domem:

...
jestli si vzpomínáte, tak podzimní žebřík jsme změnily na zimní
...
ještě semínka a sýkorky mohou doletět

A také jsme byli na závěrečné koloně našeho syna:

zahájení
a při tanci
syn vyzval i mámu, ale už jsem ani odvahu k tanci neměla, protože když jsem viděla tančit mladé, to,co všechno zvládli, jak úžasně "šlapali" - ach, klobouk dolů...
jedno ráno v kapli
Ano, děkuji Ti, Pane, za všechno...

A přeji i Vám požehnanou 3. neděli adventní a těším se příště Kejt

...

6 odpovědí na “Adventní kalendář”

 1. hihi asi měl pán strach, že jsi mu je někde uřizla 😀 ..no já bych je musela táhnou vlakem odněkud 🙂

 2. Eví, já tu břízu uviděla náhodou při cestě z jiné vesničky…dupla jsem na brzdu…a naivně si myslela, že jich narvu do auta víc:-)
  Takže při druhé cestě za 14dní jsem nadšeně děkovala, že ještě není sníh a zas přibrala další břízku 🙂
  Pak zastavila na nějaký nákup v obchodě při cstě domů- zas jiná vesnička a pán, co vystoupil z auta, já ho jen tak obyčejně pozdravila… mi říká: Odkud máte ty břízy? Já , no, ležely v lese…A na co je máte?? já na to: to ještě ani nevím, ale tak využití určitě najdu…že aranžuji…tak se usmál, naskočila jsem do auta a že se otočím a najednou mi seplo, snad si nemyslí, že jsem je sťala já… tak jsem si počkala až vyšel z obchodu a říkám mu, že už tam byly- na pasece a tak že jsem si je vzala…on se naklonil do auta a říká, no vidím, že jsou uřezané pilou a že dobrá, že je snad ani nedostanu z auta a já na to, nebojte, když se daly do auta, tak je i vyndám a on mi říká: a která vy jste?? 🙂 tak jsem se představila, on také (má na starosti lesy kolem 🙂 ) a ještě jsme si povykládali, jak si chystá větev místo stromečku on, což mu rozumím, poděkovali jsme si navzájem za setkání, naskočila jsem do auta a uháněla s oddychnutím domů, abych břízku dala kam patří…:-)
  tož tak s břízkou…

 3. Kejt, nádhera! Ten adventní kalendář z břízy je úžasný! A ta domácnost, ve které našel přechodné předvánoční bydliště, vypadá z fotek naprosto dokonale!

 4. Kejt, ty si zlatíčko, vždycky u tebe najdu inspiraci, ikdyž do kostela moc nechodím.
  Dík
  Jaromila

 5. Kejt nádhera…někdy mě fakt mrzí, že nebydlím někde u lesa v malé vesničce :-(..ta bříza mě bere, jenže u nenanjdu…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *