A zase podzim

Vítám Vás u nás 🙂

Při včerejší procházce mě do očí cvrnkla jedna řada keřů Berberise. Bylo to kouzelné, jak v jedné řadě může  být vedle sebe tolik zabarvení

Použila jsem ho i mezi výzdobu na oltář:

Dodělala jsem snopy:

A že včera byl galakoncert  festivalu Duchovní hudby v Odrách, následující skladbou skladatele Pavla Křížkovského vyvrcholilo setkání všech ctitelů chrámové hudby. Následující skladba je: (cituji ) : Jeho životním úspěchem se stala kantáta komponovaná k Velehradským slavnostem v roce 1863, konaným na počest milénia příchodu Cyrila aMetoděje na Moravu. Vedle náboženského obsahu se do díla promítly i vlastenecké myšlenky národního obrození. Kantátu přednesl sbor 940 zpěváků a zpěvaček a dvacet tisíc posluchačů uspořádalo skladateli nadšené ovace.

více o něm zde: http://cs.wikipedia.org/wiki/Pavel_K%C5%99%C3%AD%C5%BEkovsk%C3%BD

Chrámové sbory ji včera předvedly v novém nastudovaní, protože k ní instrumentoval pro orchestr varhanní part a upravil  pro sbor,orchestr a varhany  skladatel Aleš Pavlorek. V oderském kostele sice nebylo 940 zpěváků a zpěvaček a dvacet tisíc posluchačů, ale troufnu si říct, že nadšení nás posluchačů bylo také obrovské.

Při nahrávání jsem na klíně držela malou Elišku, asi tam zanechala stopy 🙂 ale přesto, máte-li chuť, přeji příjemný poslech:

A přeji pěknou podzimní neděli

Těším se příště Kejt

2 odpovědi na “A zase podzim”

  1. Krasne podzimni barvy ,krasne vyzdobeny kostel a k tomu krasna hudba,male Elisce tleskame ze se take snazila neco zazpivat.

  2. Ty snopy jsou nádherné. Jablíčko proti obloze je také hezké – v jednoduchosti je krása.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *